דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר

מאמר החודש: קרניו סקראל והנקה מאת: שרונה הנגבי

קרניו סאקרל בהנקה

שרונה נגבי, מרצה בבית הספר "קשת בענן"

 

קרניו סאקרל היא שיטה של תרפיית מגע אשר עובדת בעדינות רבה על שחרור ושיפור התפקוד של מערכת הנוזלים המקיפים את המוח ונמצאים בחוט השדרה.

 

ניתן להשתמש בשיטה זו במקרים שונים:

1.      החלק הראשון הנוצר בעובר הוא החלק של המוח ועמוד השדרה. פעמים רבות תינוק מגיע לעולם בלידה קשה. ניתן יהיה לראות את התגובה לקושי במערכת זו.

 

2.      יש מקרים בהם הייתה תזוזה בעצמות הגולגולת הגמישות והרכות, במהלך המעבר בתעלת הלידה (תזוזה זו מתעצמת במקרים של לידות מכשירניות ולידות ממושכות). תזוזה זו משפיעה על התינוק בדרכים רבות וניתן לראות בכי רב וממושך ללא סיבה (התינוק שבע, אחרי החלפת חיתול, לא עייף וכ"ו). . בנוסף ניתן לראות קשיים בשכיבה במנחים מסוימים.

 

3.      כאשר התינוק לא מצליח להתחבר לשד למרות שאין בעיה פיזיולוגית ברורה (אצל התינוק או אימו).  או במקרים בהם התינוק בוכה רבות בניסיונות חיבור לשד, ניתן לשקול טיפול זה.

 

4.      בשלבים מאוחרים יותר בחיי התינוק ניתן להשתמש בשיטת טיפול זו עבור בעיות כגון: מתח שרירי (טונוס גבוה) בגוף התינוק, כאבים בטן וגזים חמורים, דלקות אוזניים חוזרות, חוסר שינה או קשיים בהירדמות, חוסר שקט ובכי רב, ראש לא סימטרי באופן בולט המפריע להתפתחות ואשר נבדק כבר על ידי רופא הילדים.

 

 

הטיפול נעשה על ידי מגע מאוד עדין שבעזרתי מאזנים את זרימת הנוזלים בחוט השדרה וסביב המוח. טיפול זה בנוסף על הקלה על סימפטומים שהזכרתי קודם מעניק לתינוק התחלה חלקה ומאוזנת של החיים.

 

 

עבור לתוכן העמוד