אפל (AAPL) וטסלה (TSLA), כביכול שתיים מהחברות הפופולריות ביותר בשוק, הודיעו שתיהן על חלוקת מניות בשבועות האחרונים. האם התמרונים האלה טובים או רעים עבור המשקיעים?

 

להלן מה שאתה צריך לדעת אם המניות שלך מפוצלות לשניים (או שלוש, ארבע או חמש).

פיצול מניות עושה בדיוק כמו שזה נשמע: מניה אחת מתפצלת למספר מניות, ללא שינוי בערך הכולל של אחזקות המשקיעים. הם פשוט מחולקים ליחידות בודדות יותר.

אז, מי נהנה מפיצול מניות?

הורדת מחיר המניה של החברה יכולה להציב את מניותיה בהישג ידם של משקיעים בודדים קטנים יותר. זה טוב לנזילות החברה ויוצר ביקוש רב יותר למניותיה.

ביום שני הודיעה אפל, אחת החברות היקרות בעולם, על חלוקת מניות 4 ל -1 שתכנס לתוקף ב -31 באוגוסט. מניה בודדת נסחרה ביום רביעי בכ -450 דולר. החל מספטמבר זה יהיה קרוב יותר ל 100 $. זה יהיה חלוקת המניות החמישית של אפל מאז התפרסמה.

שינוי המחיר יהיה דרמטי יותר אצל טסלה, שמניה נסחרה ביום רביעי ביותר מ -1,500 דולר למניה. הפיצול של 5-עבור-1, שנקבע גם ל -31 באוגוסט, יביא נתח בודד לטווח 300 $.

זה עדיין לא בדיוק זול, אבל זה כבר הועיל לשתי החברות, שערכיות המניות שלהן עלו עוד יותר מאז שהודיעו על מהלכן.

חברות מסוימות נמנעות בינתיים מפיצול המניות שלהן לחלוטין ופשוט צופות בשווי המניות שלהן עולה יותר ויותר. דוגמא אחת כזו היא ברקשייר הת'אווי של וורן באפט.

המניות של ברקשייר A (BRKA) הסתיימו ביום רביעי בכמעט 320 אלף דולר למניה. אתה יכול לעשות את המתמטיקה בכמה דרכים שניתן לחלק את המניה. מניות מחלקת B (BRKB) של החברה, שנפוצלו בעבר, הן 213 דולר למניה במחיר סביר בהרבה.