שום דבר לא אומר "ברוך הבא לבית שלי" כמו מרפסת מעוטרת להפליא. הסתיו הוא הזמן להוסיף פרץ צבע אחרון לפני סיום עונת הגידול. בין אם זה צמחים חיים, אלמנטים טבעיים או אביזרים מקסימים, ישנן דרכים רבות כדי לתפוס את רוח העונה. הנה כמה רעיונות כדי להתחיל.

 

השתמש בצמחים חיים

למרות שהגן מתפתל, עונת הגידול עדיין לא הסתיימה. האריך את העונה על ידי הוספת צמחים עם תכונות נפילה כגון פרחים, עלווה צבעונית וגרגרים כדי להחיות את המרפסת ואת החצר הסובבת אותך.

 

הוסף צבע: שום דבר לא אומר סתיו כמו חרציות. עם מגוון אינסופי של גוונים וצורות, יש מגוון שמתאים לכל סגנון מרפסת ונושא צבע. הניחו חרציות בעציץ על שולחנות וערמו לאורך מדרגות המרפסת, או שתלו אותן בארגזי חלון ובמיכלים בשילוב עם צמחים אחרים. 

לשפץ מיכלים קיימים או להרכיב חדשים: להחיות את המכולות לסתיו על ידי הוספת מועדפים כמו חרציות, פלפלי נוי וכרוב לצמחים קיימים למראה רענן. צור סידורי מכולות חדשים מאפס עם טיפים וטכניקות של מעצבת המיכלים המקצועית קארן צ'פמן. למד כיצד ליצור מיכלי סתיו נהדרים בקורס המקוון שלה.

מקסם את החלל שלך בעזרת סלים תלויים: מכיוון שמרפסות רבות הן קטנות (או אולי אין לך מרפסת מלאה), סלים תלויים וארגזי חלונות הם דרך נהדרת לנצל את שטח מוגבל. רכשו סלי תלייה מוכנים ממרכז הגינה המקומי שלכם או הכינו בעצמכם עם אמהות, ירוקי עד, סדומים נגררים, אמנון אמות ועשב נוי קטן. 

הגדל את מועדפי הסתיו: גדל את הצמחים הקלאסיים האלה בעונה מאוחרת במיכלים או במיטות סביב המרפסת שלך לצבע נפילה מסנוור: קלנדולה, נמסיה, פעמוני אלמוגים, סדום, חמניות, אסטר, כרוב נוי, סוזן שחור עיניים ואמנון. למידע נוסף על חלק מהצמחים הללו ועל כמה אחרים.

 

קבל השראה עם אלמנטים טבעיים

אמא טבע היא האמנית הטובה ביותר בכל מה שקשור לקישוט באופן טבעי. חומרים מהטבע, כגון נבילות מיובשות, עשבים, פרחים וגרגרים; או לקצור אותם מהגינה שלך. נצל את השפע הטבעי ועשה זאת בעצמך – או קנה משהו מוכן אם אתה לחוץ בזמן.

 

אורחים שמתקבלים בברכה: דלת הכניסה היא המאפיין המרכזי של המרפסת שלך, המחברת בין פנים לפנים. זה המקום להיות בזבזני לרושם ראשוני מסנוור. תלו זר סתיו חגיגי כדי לקבל את פני האורחים שלכם.

התחלף עם זרים: ניתן להשתמש בזרי DIY בעיצוב גינות, דלתות ותיבות חלון. צאו תוצרת בית למחצה על ידי התחלה עם זר נפילה קנוי וקשטו עם אצטרובלים, נוצות, גרגרים, תרמילי זרעים, קלחי תירס, דלעת, פרחים מיובשים או אגוזים.

קח את זה מהגן: בעת בחירת צמחים לחצר שלך, זכור עניין רב עונתי. צמחים רבים כגון עשבי נוי, הידראנגאה, פירות יער ו אליומיום כוללים פרחים, ראשי זרעים או גרגרים שניתן להשתמש בהם כדי לקשט את המרפסת והבית. ראה סידור פשוט של הידראנגאה בסתיו אך אלגנטי שלוקח כמה דקות להרכיב אותו.