עיצוב גינה – מהו עיצוב גינה, החשיבות שבתחזוק שוטף של הגינה לשמירה על המראה שלה

מהו עיצוב גינה?

כמעט כל אחד בימינו המחזיק בגינה פרטית בביתו הפרטי או בדירת גן מעצב את אותה בכדי לתת לה מראה יפה ומושך לעין, הן בכדי לשפר את חווית הישיבה בגינה והן בכדי לשדרג את מראה הגינה והנוף מהחלון של הבית. עיצוב גינה הוא תחום נפוץ מאוד שהפופולריות שלו גוברת עם השנים, עיצוב גינה מעניק לגינה מראה מושך לעין, אסתטי ואלגנטי ואווירה נעימה ושלווה. עיצוב גינה הוא תחום המורכב משילוב של האלמנטים הטבעיים והעיצוביים שבגינה, העצים, הצמחים והפרחים וכן אלמנטים עיצוביים כמו צבעים, ריהוט ועוד.. עיצוב גינה מתמקד באלמנטים חוזרים ואחידות, פשטות בעיצוב, מעברים טבעיים והתאמת צבעים, פרופורציה, איזון ויצירת מראה ייחודי לגינה.

עיצוב גינה – כיצד הוא מתבצע?

עיצוב גינה מתבצע על ידי שילוב והתאמה של כל האלמנטים במרחב הגינה, עיצוב גינה הוא לא רק בחירה בצבעים הכי יפים, הריהוט הכי יוקרתי והאלמנטים הכי מגניבים, אלא שילוב של כל אלו ליצירת תמונה מושלמת והרמונית בגינה. עיצוב גינה הוא תחום הכולל פרמטרים רבים, ישנן אפשרויות רבות לעיצוב גינה, ניתן ליצור כמעט כל אווירה שתרצו בגינה תוך שילוב הצבעים הנכונים והאלמנטים הנכונים.

עיצוב גינה – למה חשוב לתחזק בצורה שוטפת את הגינה?

עיצוב גינה אמנם יגרום לגינה שלכם לראות יפה ומושכת לעין, אך אם לא תטפלו בה ותתחזקו אותה בצורה שוטפת, כל העבודה הקשה תלך לפח. מאחר ומדובר בעיצוב גינה, ישנו שילוב רב של אלמנטים טבעיים כמו עצים, פרחים, צמחים, דשא ועוד.. כל אלו הם דברים הדורשים תחזוקה ואחזקה – השקיה קבועה ושמירה על המראה הנוכחי שלהם. השקיית הצמחים היא רק חלק קטן מהתחזוקה שיש לבצע, בשביל לשמור על מראה מעוצב ואסתטי של הגינה חשוב לשמור על המראה הנוכחי של כל האלמנטים הטבעיים בגינה. לדוגמה, אם מדובר בשיחים או דשא, חשוב מאוד לקצץ ולגזום אותם מדיי תקופה בכדי שלא ייגדלו יותר מדיי ויהרסו את המראה האסתטי. כשמדובר בעצים, חשוב מאוד לגזום את הענפים, לשמור על צורתם ולקצץ אותם בכדי שיישארו קטנים וייראו יפים ולא מוזנחים.