הודו אוסרת על עוד עשרות אפליקציות ובודקת לפי הדיווחים מאות אחרות של חברות סיניות ידועות, שכן המתיחות בין המדינות המאוכלסות בעולם ממשיכה לעלות.

 

ממשלת הודו אסרה על 47 אפליקציות נוספות, כל השיבוטים או הגרסאות של 59 אפליקציות אחרות שהודו חסמה בחודש שעבר מטעמי ביטחון לאומי, כך אמר היום (שלישי) גורם במשרד האלקטרוניקה וטכנולוגיית המידע בהודו.

במהלך האיסור הראשוני נתפסו כמה אפליקציות סיניות בולטות, כולל אפליקציית שיתוף הווידיאו הפופולרית להפליא TikTok. שיבוטים או גרסאות של אפליקציות יכללו ככל הנראה גרסאות קלות יותר המיועדות לסמארטפונים ברמת הכניסה עם זיכרון מוגבל.

טרון פאת'ק אמר כי "למרות שההחלטה מתבססת על כך שהאפליקציות החדשות הן המשיבוטים של האפליקציות שנאסרו בעבר, אנו מאמינים כי הדבר מאותת על כוונה חזקה מנקודת המבט של ממשלת הודו לגבי עמדתם בנושא אבטחת מידע ופרטיות. מנהל חבר במחקר Counterpoint. "זה בטח יפתח דיונים רבים גם על אפליקציות אחרות."

התקשורת ההודית דיווחה אתמול (שני) כי הממשלה בוחנת גם למעלה מ- 250 אפליקציות אחרות, כולל משחקי הנייד הפופולריים PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), בהוצאת Tencent (TCEHY), ו- AliExpress, פלטפורמת קניות של עליבאבא (BABA). חברת PUBG הייתה המשחק הנייד המוביל ביותר על ידי משתמשים פעילים חודשיים בהודו בשנה שעברה, על פי חברת האנליטיקס AppAnnie. דובר ממשלה סירב להגיב. המהלכים הם הסימן האחרון להתדרדרות ביחסי הודו-סין. בשבוע שעבר הודו הגבילה את המדינות השכנות להציע הצעות על חוזים ציבוריים, תוך ציטוט "עילות הגנה של הודו" ו"ביטחון לאומי ". ההגבלות, שגרמו לפטורים מבנגלדש, מיאנמר ונפאל, נתפסו במידה רבה כמכוונות לסין.

המתיחות הגיאופוליטית בין המדינות ממשיכה להסלים לאחר שעימותים בגבול קטלני בחודש שעבר הותירו לפחות 20 חיילים הודים הרוגים. הודים רבים קראו להחרים את הסחורות והשירותים הסיניים, במיוחד מתעשיית הטכנולוגיה הדומיננטית בסין.

דובר משרד החוץ של סין אמר בהצהרה ל- CNN Business כי דובר משרד החוץ הסיני הצהיר בבייג'ין את קמפיין הלחץ וקרא להודו "לשמור על הזכויות והאינטרסים הלגיטימיים של משקיעים בינלאומיים, כולל חברות סיניות".

על ממשלת הודו "ליצור סביבה הוגנת, צודקת ולא מפלה לשיתוף פעולה כלכלי ומסחרי בין סין להודו", הוסיפה ההצהרה.