דשא סינטטי – היתרונות והחסרונות בשימוש בדשא סינטטי כתחליף לדשא אמתי

דשא סינטטי – מהו?

דשא סינטטי הוא התחליף המודרני לדשא אמתי, בזכות היתרונות הרבים שלו הוא מתעלה על דשא אמתי ומעניק את האווירה טבעית של דשא מבלי צורך בתחזוקה ועוד חסרונות שהדשא מביא. דשא סינטטי הוא בעצם משטח העשוי מחומרים מלאכותיים,ממולא בכימיקלים ומדמה את המראה של דשא ירוק אמתי. השימוש בדשא סינטטי החל עוד משנות ה-60, בהן פותח סוג דשא זה לשימוש במגרשי ספורט. השימוש בדשא במגרשי ספורט היה נפוץ מאז ומתמיד, אך הדשא הסינטטי היווה פריצת דרך כתחליף לדשא שלא צורך תחזוקה או אחזקה, נשאר תמיד ירוק ומשתמר במגרשי ספורט סגורים ללא שמש. מאז החלו אנשים להשתמש בדשא הסינטטי גם למטרות אחרות, הוא נמצא כת=פתרון אידאלי ותחליף כמעט לכל דשא בזכות המאפיינים הייחודיים שלו. בימינו השימוש בדשא סינטטי נפוץ מאוד בבתים פרטיים עם גינות, דירות גן, מרפסות וגגות, גנים ציבוריים, פארקים וכמובן מגרשי ספורט ואצטדיונים סגורים.

דשא סינטטי – יתרונות

לדשא סינטטי יתרונות רבים על פני דשא טבעי, דבר שהופך אותו לפתרון אידאלי ותחליף לדשא אמתי. דשא סינטטי משתמר בצורה טובה יותר מדשא אמתי לאורך זמן רב, הוא לא מפתח בלאי. דשא סינטטי צורך תחזוקה ואחזקה מינימלית ביותר, הוא לא דורש השקיה ובכך חוסך מים וחשמל, ובכך גם שימושי באזורים סגורים אליהם אין גישה לגשם. דשא סינטטי שימושי גם באזורים פתוחים, שכן ישראל ידועה כמדינה חמה ודלת גשם, מה שהופך את הדשא הסינטטי ליעיל מאוד באקלים הישראלי. כמו כן, דשא סינטטי תמיד נשאר ירוק, הוא שומר על צבעו המרהיב ולא מצהיב כמו דשא רגיל בקיץ. הוא לא דורש אור שמש ובכך אפשרי לשימוש גם באזורים סגורים ומוצללים. בנוסף לכל, דשא סינטטי הוא יעיל בהרחקת מזיקים, שכן הוא עשוי מחומרים מלאכותיים וכימיקלים שלא מושכים חרקים כמו דשא טבעי ואמתי.

דשא סינטטי – חסרונות

לשימוש בדשא סינטטי ישנם גם יתרונות הנובעים מהיותו מלאכותי, כמו כל מוצר, יש לדשא סינטטי חיי מדף מוגבלים, מה שאומר שיש צורך בהחלפתו מדי תקופה. כמו כן, דשא סינטטי דורש ניקיון מדי תקופה בכדי לשמור על המראה שלו, המשמעות של זה היא צורך בתחזוקה, שאמנם לא רבה כמו בדשא רגיל אך עדיין קיימת. בנוסף לכל, דשא סינטטי הוא בעצם משטח מלאכותי הממולא בכימיקלים רעילים, דבר שלא מהווה יתרון עבורו.