אנו יודעים להימנע מקפה ושוקולד לפני השינה מכיוון ששניהם מכילים קפאין ויכולים להשאיר אותך ער בלילה. אבל במה להחליף את האפשרויות הטעימות האלה?

 

ישנם כמה משקאות שיכולים לעזור לכם להכין ללילה של רדום.

מזון ומשקאות המכילים מינרלים מסוימים, צמחי מרפא טיפוליים וטריפטופן – חומצת אמינו חיונית – יכולים לסייע בייצור סרוטונין ומלטונין בגופך. אלה הם "הורמונים חשובים בוויסות השינה שלך", אמר ד"ר מתיו שמיט, רופא לרפואת שינה בפיידמונט בריאות בג'ורג'יה, ל- CNN. כללים כלליים חלים: הפסיקו לאכול ולשתות לפחות שעתיים לפני השינה כדי שתוכל להימנע מטיולים לשירותים וצרבת לאורך כל הלילה. הימנע מקפאין שעבר בשעה 14:00. ואלכוהול בערב, מכיוון שהחסרונות כוללים ריצות אמבטיה והפרעות בשלבים עמוקים יותר של שינה, אמר ד"ר ראג 'דסגופטה, רופא ריאות ושינה ופרופסור לרפואה קלינית בבית הספר לרפואה בק באוניברסיטת דרום קליפורניה.

ואל תדלג על מה שהמומחים מכנים "היגיינת שינה" טובה.

הירשמו ל'שינה של CNN ', אך עלון טוב יותר: רוצים את השינה הטובה ביותר בחייך? הירשם לסדרת העלון שלנו לקבלת רמזים מועילים להשגת שינה טובה יותר.

תמיכה בשינה עם מאכלים ומשקאות שונים יכולה "באמת לעבוד רק אם האדם מציית לבסיס לשינה טובה", אמר דסגופטה, "הקרן תמיד עומדת בשגרת שינה, טקס לילי, מעבר לשינה והרבה דברים מעורבים בכך. "

אם אתה מתקשה לישון, הקפד להתייעץ עם הרופא שלך או עם רופא רפואת השינה. להלן כמה תה מרגיע וריחני ומשקאות אחרים שעשויים לעזור בכדי להכניס את השאר שאתה צריך. תה קמומיל

הגיע הזמן לכוס קמומיל? תה קמומיל הוא תרופת הרגעה ושימוש שינה באופן מסורתי באזורים שונים באיראן.

תה אשווגנדה

אשווגנדה, עשב נערץ של רפואה אלטרנטיבית הודית איורוודית, שימש באופן מסורתי להרגעת העצבים. זה עשוי לעבוד על ידי חיקוי הפונקציה של חומצה גמא-אמינובוטרית, מוליך עצבי המעכב תגובות נרגשות.

תה שורש ולריאני

ולריאן, שמקורו באירופה ובאסיה, הוא צמח המשמש לטיפול בתסמיני נדודי שינה, חרדה, דיכאון וגיל המעבר.

חלב חם ותה חלב זהוב

בזכות הטריפטופן, הסידן והמגנזיום בחלב, שתיית חלב חם לפני השינה עשויה לעזור לך לישון טוב יותר. החמימות הופכת את המשקה להרגיע יותר וקל יותר לעיכול, אמר דסגופטה.

תה לימון

Balm לימון, עשב בניחוח לימון שמקורו באותה משפחה כמו נענע, שימש באופן מסורתי לשיפור מצב הרוח בנוסף לטעם הבשר, פירות ים ומאפים.

תה פסיפלורה

תה פסיפלורה, שנבשל מהעלים היבשים, הפרחים והגבעולים של צמח הפסיפלורה, שימש לשיפור איכות השינה והפגת חרדות.