כריתת עצים – כריתת עצים לעיצוב גינה או בטיחותיות, מחיר כריתת עצים מקצועית.

עצים – אלמנט עיצובי בגינות פרטיות

העצים מהווים אלמנט עיצובי מרכזי בגינות פרטיות, בגינות מעוצבות רבות ישנו שימוש בעצים בשביל לשדרג את רמאה של הגינה ולהעניק לה טאץ’ טבעי וירוק. העצים לא רק שימושיים מבחינה עיצובית, הם גם מעניקים צל בימי הקיץ החמים ויכולים להניב פירות אם מדובר בעצי הדר. העצים יכולים להוות תוספת נהדרת לכל עיצוב של גינה, אך חשוב מאוד לתחזק אותם מדי תקופה ולבצע גיזום עצים. אם לא נגזום את העצים הם יגדלו למדדים גדולים, יאבדו את צורתם ויקבלן מראה מוזנח, דבר שיפגע במראה הגינה ונרצה להימנע מנו. אנשים רבים לא מעוניינים בתחזוקה בגינה שלהם, לכן הם מבצעים כריתת עצים בכדי להיפטר מן העץ.

הצורך בכריתת עצים בגינות פרטיות

לעתים קרובות נדרשת כריתת עצים במסגרת עיצוב גינות בכדי להיפטר מעצים שחוסמים אזורים או מהווים מטרד, העצים יכולים להתפרש על שטח נרחב ולמנעו מאיתנו להשתמש בשטח זה למטרות אחרות. עצים יכולים להוות מטרד גם על ידי משיכת מזיקים ועופות לגינה הפרטית שלנו, ולהפוך לאובייקט מוזנח המכער את הגינה אם לא מטפלים בהם כראוי. מכל הסיבות הללו, מתבצעת כריתת עצים בגינות פרטיות. בכל זאת, חשוב לבצע החלטה מושכלת לפני הבחירה בכריתת עצים, העצים מהווים תוספת נהדר לגינה אם מטופלים כראוי ומשדרגים רבות את עיצוב הגינה.

כריתת עצים לא בטיחותיים

לעתים יש צורך בכריתת עצים מסיבות בטיחותיות, עצים בעל פוטנציאל לנפילה מהווים סכנה הן לדיירי הבית, לגינה ולבית עצמו, והן לשכנים לעוברי האורח שעוברים בקרבת הבית. עצים שהנם חלשים ולא יציבים הם עצים בעלי סיכוי גבוה לנפילה, במיוחד בעת סערות ורוחות חזקות הם עלולים ליפול ולגרום לנזק רב ואף לסכן חיים. לכן, יש צורך בכריתת עצים במקרים בהם העץ מהווה סכנה בטיחותית.

מחירי כריתת עצים

כריתת עצים היא עבודה שמתבצעת בצורה מקצועית, בכדי לא להוות סכנה בטיחותית או לגרום לנזק. עבודה כריתת עצים מתומחרת לפי גודל העץ, האם יש צורך בפינוי והאם יש צורך בשירותי מנוף. כריתת עצים קטנים, בגודל של עד 4 מטר כאשר במחיר כלולה העבודה בלבד תעלה בין 300 ל-500 שקלים, בעוד שאם נחשב את עלויות הפינוי המחיר יעלה לטווח של 450 עד 600 שקלים, אם יש צורך בשירותי מנוף המחיר הוא בין 1000 שקלים ל1500. כריתת עצים בינוניים, בגודל של 4-6 מטר תעלה בין 500 ל-850 שקלים, אם נכלול את הפינוי היא תעלה בין 600 ל-1000 שקלים, ואם יש צורך בשירותי מנוף הדבר יעלה 800-1200 בסך הכל. כריתת עצים גדולים, בגודל של 6-8 מטר תעלה בין 800 ל1300 שקלים, אם נכלול הוצאות פינוי בין 1100-1700 ואם נכלול גם שירותי מנוף 1200-1800. כריתת עצים ענקיים בגודל של מעל 8 מטר תעלה 1100-1800 שקלים, בין 1200 ל2400 כולל פינוי העץ הגזום, ו1500-2500 כולל שירותי מנוף.